K
AAA
A   AA   AA   K
BIP.gov.pl
Nazwa
Nazwa
BIP.gov.pl
  To jest wersja archiwalna z dnia: 13.10.2023, zmieniona z powodu:
  Edycja załącznika.

  Status prawny

   

   

  Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego jest narodową instytucją artystyczną.  

   

  Ideą Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego jest inspirowanie najzdolniejszych młodych muzyków z całego świata do doskonalenia umiejętności i osiągnięcia pełnej dojrzałości artystycznej.

  CENTRUM jest miejscem spotkań utalentowanych, młodych muzyków i profesorów – wybitnych specjalistów sztuki wykonawczej, kompozycji i szeroko pojętej humanistyki. W relacjach typu „mistrz – uczeń” kultywowane będą wartości duchowe tradycji środkowo-europejskiej.

  Dzięki cennym kontaktom i wymianie doświadczeń młodzi artyści otrzymają pogłębioną wiedzę o stylach muzycznych, jak również o strukturze i znaczeniu dzieła muzycznego. Poznanie podstaw filozoficznych, religijnych i społecznych muzyki zachęci ich do uprawiania sztuki wykonawczej, w której technika zostanie podporządkowana wyobraźni.

  Celem nadrzędnym Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego jest rozwijanie u młodych wykonawców umiejętności interpretowania muzyki (solowej, kameralnej i orkiestrowej).


  Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego utworzone zostało 1 października 2005 przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenie Akademia Imienia Krzysztofa Pendereckiego, Międzynarodowe Centrum Muzyki, Baletu i Sportu.

  W dniu 31 sierpnia 2009 zawarto porozumienie o współprowadzeniu i współfinansowaniu instytucji przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stowarzyszenie Akademia imienia Krzysztofa Pendereckiego, Międzynarodowe Centrum Muzyki Baletu i Sportu oraz Województwo Małopolskie. 

   

  ZAŁĄCZNIKI

   

   
  ⇑ do góry strony ⇑
  Opublikował: Ilona Suchecka
  Publikacja dnia: 13.10.2023
  Podpisał: Ilona Suchecka
  Dokument z dnia: 13.10.2023
  Dokument oglądany razy: 10399
Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego Lusławice